Dětský bazén na letním koupališti prochází rekonstrukcí za 1,73 milionu

Návštěvníci městského koupaliště v Neratovicích by se v letošní sezóně měli dočkat vyššího komfortu. Město se totiž rozhodlo nechat opravit dno dětského bazénu, a to včetně výměny trubních rozvodů a pokládky nového keramického obkladu. Cena, kterou neratovická radnice za úpravy koupaliště zaplatí, není nízká – včetně DPH se vyšplhá na téměř 1,73 milionu korun.

Podle Bohumila Koníčka, vedoucího odboru správy majetku města Neratovice, se do výběrového řízení na opravu dna dětského bazénu přihlásily čtyři firmy. Dle zadávací dokumentace měla být jediným hodnotícím kritériem cena, nicméně pan Koníček jména „poražených“ a jejich nabídky serveru mojeNera.cz nesdělil.

Jediné, co z webu města lze zjistit, je jméno vítěze tendru – tím je litoměřická společnost BUILDING-LT. Ta získala zakázku za cenu 1,426 milionu bez DPH, s daní tak celkový účet vyšplhá na 1,726 milionu korun. „Smlouva byla uzavřena, stavba je zahájena,“ uvedl Koníček pro mojeNera.cz.

koupaliště - půdorys bazénu (před opravou 2016)  koupaliště - půdorys bazénu - řez (před opravou 2016)

Podle zveřejněné smlouvy mají být práce na koupališti ukončeny do 15. června, je tedy více než pravděpodobné, že kvůli skluzu celé zakázky (původně radnice avizovala ukončení prací do května 2016) nebude koupaliště otevřeno již na začátku června, jak to bývalo běžné v předchozích letech, v případě teplého počasí.

Pro vysvětlení: dětský bazén na neratovickém koupališti je bazén nejblíže ke vstupní budově, tedy ten se skluzavkou. Toto označení vychází z terminologie úředníků radnice.

 

 

 

Sdílejte:

Komentáře

,