Buldoci vyprovodili Kralupy 10 góly

20170211_205720_1

Druhá nejvyšší návštěva dosavadní sezóny – 510 diváků – se v sobotu přišla podívat na poslední domácí zápas Buldoků v základní části Krajské soutěže mužů (KSM). Na programu navíc bylo očekávané regionální derby Neratovic s HC Kralupy nad Vltavou.

Atraktivní soupeř ještě před dvěma sezónami hrál vyšší soutěž, za Buldoky navíc nastupuje několik bývalých hráčů Kralup, kupříkladu obránce Litomyský, nebo nejnověji brankářská jednička Kresta. A protože v sezóně loňské, v obou vzájemných kláních, odešli Buldoci poraženi, chtěli tuto statistiku vylepšit.

To se jim dařilo hned od začátku. Skóre otevřel již po 52 vteřinách Macek, druhou branku domácích přidal v čase 3:13 v přesilovce Pokora. Třetí branka padla ve 12. minutě, kdy po střele Pšánského dorážel Prejza. V čase 13:00 to bylo již 4:0 a opět po tečované střele obránce Litomyského, směr střely změnil Štukheil. To neunesl hostující brankář, který měl pocit, že byl nedovoleně atakován, a zcela nevídaně hodil po rozhodčím nejdřív jednu rukavici, vyrážečku, a poté i lapačku. Nemohlo následovat nic jiného než osobní trest a vyloučení do konce zápasu.

Náhradní gólman sice nastoupil bez rozcvičení, ale ve zbytku utkání podal výrazně kvalitnější výkon a především jemu mohou Kralupští vděčit, že neodjeli z Neratovic s výrazně větším debaklem. Ani náhradní gólman hostí však nemohl rozjeté Buldoky zastavit a tak v čase 18:41 po nádherné kombinaci po ose Macek – Pek zavěsil Jakub Mareček. Diváci viděli zřejmě nejkrásnější gól Buldoků v dosavadním průběhu sezóny.

Kralupští byli v této fázi zápasu poměrně frustrováni a po dalším vyloučení (v celém zápase se nejvíc „činil“ hráč s číslem 20) si vykoledovali další vyloučení do konce zápasu, tentokrát samotného kapitána týmu. Ten absolutně nezvládl svou roli, kdy se po dalším nebezpečném zákroku (a následném vyloučení) pustil do rozhodčích. Snůška peprných slov nebyla tím nejhorším, pod vlivem agresivity se začal po hlavním arbitrovi sápat a nebýt spoluhráčů, rozhodčího by nejspíše i inzultoval. Kralupští by se měli zamyslet nad tím, komu napříště přidělit roli kapitána.

20170211_193832_1
20170211_193853_1
20170211_193851_2

20170211_193856_1

Trestná lavice v těchto chvílích často připomínala střídačku. V čase 32:10, kdy domácí hráli pětiminutovou přesilovku 5:3, zvyšoval po asistenci Marečka Horevaj na 6:0. O osm minut později se dostali ke slovu také hosté a překonali brankáře Sejkoru, který v polovině zápasu vystřídal skvělého Krestu. Důvodem ke střídání rozhodně nebyl výkon Kresty, který do té doby udržel čisté konto, ale snaha pustit na led v posledním domácím zápase základní části dalšího gólmana.

Radost hostí ze vstřelené branky netrvala dlouho a v rozpětí třiceti vteřin domácí skórovali hned dvakrát. Nejdříve Tomáš Rak (Horevaj) na 7:1, vzápětí Horevaj (Pokora) na 8:1. O sedm minut později skvěle hrající Horevaj završil hatrick, kdy mu opět asistoval Lukáš Pokora. 9:1. V této fázi domácí trochu polevili a nabídli tak hostům šanci. Ti ji využili a dvěma slepenými góly korigovali na 3:9. Nutno podotknout, že domácí hráli v oslabení 3:4.

Když se počet hráčů na ledě vyrovnal, střelou od modré vymetl růžek branky hostí Jaroslav Litomyský a dokonal tak krutou porážku Kralup na konečných 10:3. Ti hlavně svým ostudným chováním si tento debakl zasloužili.

Buldoci zůstávají v tabulce KSM druzí s tříbodovou ztrátou za Čáslaví, s dvoubodovým náskokem před Kutnou Horou, která má ale zápas k dobru. O umístění v základní části se tak bude rozhodovat ve třech zbývajících kolech.

Jen připomeneme, že letos se poprvé o vítězi a tedy postupujícím do Krajské ligy rozhodne v play-off a to mezi prvními čtyřmi týmy, kde naši Buldoci s určitostí budou. A tak budou hrát o umístění, které rozhodne o soupeři. Držme jim palce!

HC Neratovice   10:3    HC Kralupy nad Vltavou

třetiny 5:0, 1:0, 4:3

Doporučujeme shlédnout zajímavý videozáznam z tohoto utkání z dílny soukromé sportovní televize DASO sports na serveru YouTube.

Sdílejte:

Komentáře