Buldoci ve skvělém zápase uloupili Sršňům cenný bod

HC Buldoci - K.Hora

Vrcholem roku 2015 v hokejové Krajské soutěži mužů (KSM) – alespoň z pohledu neratovických fanoušků – bylo dlouho očekávané utkání domácích hokejistů HC Buldoci a vedoucího týmu SK Sršni Kutná Hora.

Úvod zápasu obstarala starostka Neratovic Lenka Mrzílková, která vhodila slavnostní buly posledního letošního zápasu v neratovické hokejové aréně. Do něj vstupovali domácí oslabení o dva klíčové útočníky – Lukáš Pokora je s nataženými vazy mimo hru minimálně do prvního zápasu v novém roce a Michael Pražák dokonce musí s kolenními vazy  na operaci.

I tak začali Buldoci důležitý zápas, jak je u nich zvykem, s velkým nasazením a obětavostí. Díky tomu si vytvořili řadu zajímavých šancí, kterým chybělo pouze gólové zakončení. A protože ani Sršni své akce neproměnili, na první branku nažhavení fanoušci čekali až do 29. minuty, kdy po střele Ondřeje Šimka vsítil pohotový gól z velkého úhlu Václav Pek.

Vedení domácích však netrvalo ani tři minuty. Sršni poprvé bodli, když za zády jinak skvěle chytajícího Davida Šilhavého skončil puk odražený od brusle kutnohorského hráče. Hlavní rozhodčí bohužel neviděl evidentní pohyb brusle útočícího hráče směrem k neratovické brance a tento sporný moment domácí doslova ochromil. Ti vzápětí, po dalších 37 vteřinách hry, inkasovali podruhé.

Buldoci_starostka_upr

Zvýšeným úsilím se Buldoci dokázali vzchopit a tak zápas dostal novou jiskru. Hosté mnohdy dokazovali, proč jsou na čele tabulky, Buldoci je zase převyšovali nasazením a neutuchající touhou po vítězství. Ve 43. minutě vybuchla hala nadšením, když Lukáš Štukheil srovnal na 2:2.

Sršni se však po šesti minutách opět dostali do vedení, kdy lehkovážnou hru neratovických v obranném pásmu potrestal útočník Sršňů. Žlutomodří se po sérii vyloučení na obou stranách se dočkali vytouženého vyrovnání, když se při hře čtyřech proti čtyřem trefil Martin Janovský.

Zápas pak mohla rozhodnout obě mužstva, kdy domácí k tomu měli i blíže, ale zápas skončil 3:3 a tak rozhodnout musely až samostatné nájezdy. Z našich hráčů v nich byl hrdinou Lukáš Štukheil, který proměnil oba své nájezdy.

Rozhodnutí však přišlo v sedmé sérii, kdy neproměnil svůj nájezd Kuba Mareček, zatím co hostující Jiří Tvrdík se štěstím protlačil puk za záda gólmana a získal tak pro své mužstvo druhý cenný bod.

Buldoci děkovačka

490 nadšených diváků se i tak loučilo se svými hokejisty dlouhým potleskem, neboť i přes prohru podali domácí skvělý výkon, za který si možná zasloužili vyhrát, ale takový prostě sport někdy bývá, tak sportovně pogratulujme korektně hrajícím Sršňům k vítězství. Drobnou kaňkou na zápase bylo zranění kapitána hostujícího týmu, který s tržnou ranou v obličeji a přeraženým nosem skončil v mělnické nemocnici. Stejně jako nemocným Buldokům, přejeme i jemu brzké uzdravení.

HC Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná hora 3:4 SN (0:0, 1:2, 2:1)

Střely na branku: 29:23 (10:8, 9:10, 5:10)

Vyloučení:  5x 2min+10 min : 4x 2 min

Po vánoční a novoroční odmlce cestují Buldoci v dalším zápase KSM 17.1. do Hořovic. První domácí zápas v roce 2016 odehrají Neratovičtí v sobotu 23. ledna, kdy přivítají tým z Božetic.

Přejme si, aby hokejová euforie v Neratovicích pokračovala i v příštím roce. Všem příznivcům přejeme krásné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v novém roce.