Buldoci udolali Žilinu na branky i boxerské direkty

Buldoci - Žilina výhra

Přehlídka neproměněných šancí. Tak by se se ve stručnosti dalo charakterizovat další pokračování Krajské soutěže mužů v ledním hokeji. V sobotu 28. listopadu přivítali neratovičtí Buldoci na domácím ledě tým SK Velc Žilina, který byl o bod na čtvrtém místě tabulky právě před domácími. To však na ledě nebylo vůbec znát, neboť Buldoci na svého soupeře nastoupili ve velkém stylu.

Během první desetiminutovky si vypracovali šest gólových šancí, ale hráči ve žlutých dresech ne a ne se trefit, jak kdyby soutěžili v neproměňování šancí. Tým Žiliny branku soupeře ohrožoval sporadicky, ale za bezbrankového stavu se mohl několikrát dostat do vedení. Pokud by první třetina skončila 5:1 pro domácí, nemohl by se nikdo z diváků divit.
Brankový zmar ale trval i ve druhé třetině. Na branku čekali diváci až do 34. minuty, kdy ve hře čtyřech proti čtyřem Tomáš Rak konečně dotlačil puk do soupeřovy svatyně. S přibývajícími minutami vzrůstala i nervozita hráčů na obou stranách a tak obě trestné lavice téměř nevychladly.
Buldoci - Žilina bitka

Nutno dodat, že na tomto vývoji se podíleli i rozhodčí, kteří od začátku netrestali řadu nečistých zákroků na obou stranách a zápas se jim v jeden moment zcela vymkl z rukou. Zároveň je třeba připomenout, že ve velkém pěstním souboji byli neratovičtí jednoznačně úspěšnější než hosté a 530 výborných diváků jejich bojovnost ocenila dlouhým potleskem.

Stav 1:0 vydržel i při přesilovce domácích pět na tři, a tak se domácí příznivci stále strachovali o výsledek. Až ve 47. minutě je částečně uklidnil Lukáš Štukheil, který po asistenci Tomáše Raka zvýšil na 2:0. Nervozita na ledě trvala až do konce utkání a tak o rvačky nebyla nouze. Jeden z hostujících hráčů dostal trest do konce utkání.
Domácí svého soupeře předčili nasazením, ale i herně a vítězství si zasloužili. Jen výsledný brankový rozdíl mohl být výraznější. Každopádně děkujeme za předvedený výkon a sportovní zážitek.
Buldoci - Žilina uplakánci
Tříbodový zisk se pozitivně projevil i v tabulce, kde žlutomodří přeskočili svého soupeře a posunuli se na 4. pozici, s bodovým odstupem za Žabonosy, tři body za kralupskými a šest bodů za lídrem z Kutné Hory.

V sobotu 5. 12. Buldoci zajíždějí do Sedlčan k zápasu se sedmým týmem tabulky TJ Tatran Sedlčany, o týden později, v sobotu 12. 12., se neratovičtí vypraví v rámci okresního derby do Kralup. Vrcholem závěru roku pak bude domácí zápas s aktuálně vedoucím týmem soutěže, SK Sršni Kutná Hora, v sobotu 19. 12. 2015 od 18:30.