Buldoci těsně podlehli Božeticím

​Výhra Buldoků 8:4 nad Hořovicemi v minulém kole zřejmě neratovické hokejisty ukolébala natolik, že sobotní domácí zápas proti sousedům z tabulky týmu TJ Božetice zahájili naprostým zmarem. Obě mužstva předváděla do poloviny zápasu sice bojovný, ale nepříliš pohledný hokej. A protože i šancí bylo na obou stranách poskrovnu, nakonec pověstným jazýčkem na vahách byly výkony brankářů.

Zatímco hostující gólman, i díky malému důrazu Buldoků, v této fázi zápasu pochytal všechny střely, ne zcela jistý domácí Sýkora za svá záda pustil v zápase hned čtyři střely. Skóre zápasu otevřeli hosté ve 22. minutě prudkou střelou od modré. Na dva nula zvýšili při vyloučení Tomáše Raka ve 26. minutě. Po této studené sprše se domácí vzchopili.

Trenér Chabada zamíchal sestavou a při přesilové hře 5:4 vyvinuli na soupeře velký, místy až drtivý tlak. Namísto vstřelené branky však v poslední minutě druhé třetiny zadáci za sebou nechali volného hráče a ten se v samostatném nájezdu nemýlil. 0:3. Když pak ve 47. minutě soupeř zvýšil na rozdíl čtyř branek, zápas se zdál být rozhodnut.

Pouhou půlminutu poté však nep​řesnou střelu Ondřeje Šimka šikovnou tečí nasměroval do brány Tomáš Rak. V 56. minutě Lukáš Pokora tvrdou střelou snížil na 2:4 a domácím svitla naděje na zvrat. Hned v zápětí další střela skončila na horní tyčce brány hostí. Asi poslední šancí byla přesilovka 5 na 4, kdy domácí odvolali i svého brankáře. Ani tuto přesilovku s mnoha šancemi však nevyužili a tak ke snížení na 3:4 došlo až 8 vteřin před závěrečnou sirénou, kdy po asistenci Václava Peka skóroval David Macek.

​Cenné vítězství si však hosté již nenechali vzít. ​Tímto bodovým ziskem se v tabulce dotáhli na Buldoky, kteří si jen díky lepšímu skóre podrželi čtvrtou příčku. Oproti Božeticím však mají zápas k dobru. Vedoucí trojice díky plnému zisku bodů již Buldokům odskočila na rozdíl 10, resp. 14 bodů.
Ani fanoušci, kterých se tentokrát sešlo 420, nevytvořili takový kotel, na jaký jsme byli zvyklí v předchozích zápase.

HC Buldoci Neratovice  3:4  TJ Božetice (třetiny 0:0, 0:3, 3:1)
Středočeská krajská soutěž ledního hokeje (KSM)

​Tuto neděli  – 31.1. – hrají Buldoci v  Příbrami.

V sobotu 6. února pak od 18,30 hostí Hvězdu Kladno. Přijďte fandit do vyhlášeného kotle!