Buldoci stále na vítězné vlně!

Buldoci - Žilina výhra

Středočeská krajská soutěž v ledním hokeji mužů je v plném proudu a tak se v 18. kole utkali i domácí Buldoci s TJ Tatran Sedlčany.

Domácí chtěli před vlastním publikem napravit drobné zaváhání minulého kola, kdy na hřišti Poděbrad po lítém boji ztratili dva body po prohře 5:6 v prodloužení a přerušili tak úctyhodnou sérii jedenácti výher v řadě.

Buldoci začali zápas se sebevědomím vedoucího celku tabulky a již ve třetí minutě otevřel skóre Lukáš Prejza. V deváté minutě (v přesilové hře 5:4) po asistenci Václava Peka zvýšil Jakub Mareček na 2:0 a zdálo se, že domácí ovládnou zápas. Hrál se rychlý, útočný a tvrdý hokej na obou stranách, kdy Tatran tahal za kratší konec provazu. Paradoxně to byl ale hostující celek, který ve vlastním oslabení snížil na 1:2 a tak po první třtině byl vývoj zápasu otevřený.

Modro-žlutí však nastoupili do druhého dějství s ještě větším odhodláním. To jim také přineslo ovoce v podobě branek. Nejdříve Lukáš Štukheil zvýšil na 3:1 (asistence Veselý), Jaroslav Litomyský na 4:1 (as. Macek) a po famózní akci, která snesla měřítko extraligy Lukáš Pokora (as. Mareček) upravil na 5:1. Minutu poté, v čase 35:17, po pěkné individuální akci soupeř ještě snížil na rozdíl třech branek. Málokdo ale asi čekal, že to bude poslední gólový zápis utkání. O to více však na ledě přibývalo tvrdosti a nervozity. A protože rozhodčí vylučoval sporadicky, množily se zákroky za hranicí pravidel.

Diváci tak viděli mnoho osobních potyček, ale gólu se do konce utkání již nedočkali. I tak se publikum odměnilo hokejistům obvyklou děkovačkou. Domácí si po výhře upevnili pozici lídra soutěže a tak příští 19. kolo cestují do Milevska k utkání s Božeticemi jako favorit. Překvapením kola by se dala nazvat prohra HC Poděbrady, přemožitele Buldoků v minulém kole, posledním týmem tabulky v poměru 2:6.

28. ledna se Buldoci opět představí domácímu publiku – v zápase 20. kola se 7. týmem tabulky HC Spartak Žebrák.
Zápas začíná v 18:30 hodin.

HC Buldoci Neratovice   5:2   TJ Tatran Sedlčany

(třetiny 2:1, 3:1, 0:0)