Buldoci smetli Příbram a vedou tabulku

Buldoci - Žilina výhra

V 10. kole Krajské hokejové soutěže mužů tentokrát do Neratovic přicestoval průběžně 9.tým tabulky, TJ Spartak Příbram. Pro Buldoky papírově slabší soupeř, neboť neratovičtí si drží velmi slušnou formu, když například v minulém kole porazili regionálního rivala HK Kralupy poměrem 3:1 na jejich hřišti a upevnili si tak druhou příčku tabulky.

A protože při lichém počtu účastníků vedoucí tým soutěže HC Čáslav měl volný víkend, Buldoci mohli zaútočit na průběžné první místo. Vědomi si toho, zakousli se do svého soupeře hned od úvodního vhazování. Domácí kotel si tak mohl zajásat již v čase 3:22, když první branku domácích

vsítil David Macek po asistenci Jaroslava Litomyského. V tento okamžik se zdálo, že skóre bude utěšeně narůstat, zvláště pak, že příbramští hokejisté se do šancí dostávali velice sporadicky a působili bezradně. Opět se však projevila malá produktivita domácích a proto ke změně skóre došlo až po pohotové střele obránce Jakuba Mrázka v samotném závěru úvodní třetiny. 2:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve 2. třetině, a tak stav 2:0 na ukazateli svítil až do poslední minuty druhé třetiny. Do té doby se domácí „předháněli“ v maření šancí a Spartak byl stále ve hře. Dostal se i do několika nebezpečných akcí, které zlikvidoval bezchybně chytající David Šilhavý. Teprve v čase 39:20 se za brankou soupeře dobře zorientoval Lukáš Štukheil a pohotově našel mezi kruhy najíždějícího Jana Horevaje, 3:0. To byl patrně rozhodující moment zápasu, neboť domácí uklidnil.
Již v osmé vteřině závěrečné třetiny skvěle hrající Lukáš Pokora nahrál Jakubu Marečkovi a ten střelou zápěstím zvyšoval již na 4:0.

Od této chvíle byl na hřišti jen jeden tým, a o vítězství Buldoků nebylo pochyb. V následujících 11 minutách pak padly další góly z hokejky Lukáše Prejzy (Šimek), Jakuba Marečka (Pokora), Jaroslava veselého (ukázková šibenice) a na konečných 8:0 upravil Lukáš Pokora po asistenci Lukáše Štukheila. Domácí tak uhájili první nulu v sezóně.

Pro mužstvo Příbrami je i toto skóre přívětivé, neboť mohlo být daleko vyšší. Spartak tak klesl na 9. místo. Naopak Buldoci se tímto vítězstvím vyhoupli do čela tabulky soutěže. Pronásledovatelé z Čáslavi a Poděbrad však mají zápas k dobru.

Celé 11. kolo se tentokrát hraje výjimečně ve čtvrtek 17.11. v den národního svátku. Buldoci doma hostí právě třetí tým tabulky HC Čáslav. Zápas bude přímým soubojem o první místo v tabulce a slibuje tak tvrdý mač. Proto neváhejte a přijďte do domácího kotle povzbuzovat. Zápas se hraje od 18.30 hodin.
HC Buldoci Neratovice   8:0    TJ Spartak Příbram
(2:0, 1:0, 5:0)