Buldoci přišli o body v poslední minutě

Buldoci - Poděbrady 4-5

O uplynulém víkendu pokračovala 4. kolem Středočeská krajská soutěž mužů (KSM) v ledním hokeji. Buldoci v něm na domácím kluzišti přivítali tým HC Poděbrady. Hosté v minulém kole doma utrpěli porážku 0:8 od HC Čáslav, a tak nezasvěcení očekávali snadnou výhru Buldoků, zvláště pak po jejich vysoké výhře 8:2 ve Zlonicích minulou neděli.

Jak už bývá zvykem, neratovičtí hokejisté se do soupeře zakousli hned v první minutě zápasu a soupeř s 11 hráči do pole jen stěží odolával velkému náporu. Skóre tak otevřel již v páté minutě domácí Mrázek přesnou střelou do horního růžku, po chytré přihrávce Marečka. Ani poté Buldoci nepolevili v tlaku a jejich šancí stále přibývalo. Soupeř se do protiútoků dostával jen sporadicky.

Poděbradští hráči domácí zastavovali často za cenu faulů. Přesilovku 5:4 ve čtrnácté minutě ještě Buldoci nevyužili. Zato následný trest 2+2 minuty potrestali po 6 vteřinách a ujali se vedení 2:0, přičemž střelcem gólu byl Jakub Liška. Jen velké štěstí hostujícího gólmana, ale i střelecká nemohoucnost domácích zapříčinila, že stav utkání po první dvacetiminutovce byl pouze 2:0. Kdyby na ukazateli skóre svítilo 5:0, asi by se nikdo nedivil.

Kulisa 580 fandících diváků tak s napětím očekávala druhé dějství. To začalo ve stejném tempu s tím rozdílem, že na trestnou lavici hlavní rozhodčí poslal nejdříve Pokoru a následně pak Lišku. Obě oslabení Buldoci přečkali bez gólu. V této fázi utkání domácí trochu polevili, patrně s vědomím své převahy. Bohužel, následoval vývoj, který nemohl očekávat ani největší pesimista z táboru domácích. V čase 28:15 po brejku hosté snížili na 1:2, v čase 29:27 vyrovnali na 2:2 a o další půlminutu později se dokonce ujali vedení 3:2. V průběhu pouhé 1 minuty a 42 vteřin hosté vstřelili po třech střelách 3 branky a otočili tak skóre ve svůj prospěch.

Atmosféra v hale byla na bodu mrazu. Třetina se již dohrála bez změny skóre. Jen v brance domácích vystřídal Krestu Šilhavý. Do třetí třetiny nastoupili domácí opět s odhodláním utkání zvrátit. Pouhých 34 vteřin po úvodním bully však hosté vstřelili svou čtvrtou branku a domácí
fandové nevěřili vlastním očím. V této fázi utkání je třeba vyzdvihnout snahu Buldoků, kteří ani po tomto úderu nesložili zbraně a dále bojovali. To jim také přineslo ovoce, když nejdříve
ve 49. minutě Horevaj (asistence Pražák) snížil na 3:4 a v 54. minutě Macek (asistoval Mareček) dokonce vyrovnali na 4:4.

Když už se zdálo, že další branka ze hry již nepadne a o vítězi utkání tak rozhodnou samostatné nájezdy, zmar domácích dokonal soupeř pár desítek vteřin před koncem utkání, kdy po chybě žlutomodrých vstřelil rozhodující gól na 4:5 pro hosty.

HC Poděbrady si tak odváží cenné tři body s vědomím, že Buldoky vyškolili z produktivity, kdy z minima šancí vstřelili maximum branek. Buldoci po prohře tak spadli ze 3. na 5. místo v tabulce. V sobotu 8.10. hrají v Sedlčanech. Další sobotu, 15.10. poté doma hostí Božetice.
HC Buldoci Neratovice  4 : 5  HC Poděbrady
(2:0  0:3  2:2)