Buldoci před Vánoci nadělovali nemocnici i soupeřům ze Zlonic

Buldoci - růžové dresy - charita

Krajská hokejová soutěž pokračovala o čtvrtém adventním víkendu zápasy 16. kola. C​elé sobotní odpoledne se v Neratovicích neslo v duchu charitativní akce, jejíž výtěžek pak putoval​ ve prospěch oddělen​í​ neurochirurgie Nemocnice na Homolce.

Mistrovskému zápasu předcházel zápas veteránů. Před ​kamerami České televize se utkaly výběry pod vedením Slavomíra Lenera a Pavla Richtera za účasti dalších velkých jmen českého hokeje. Reportáž ČT můžete shlédnout ZDE.

​V mistrovském utkání se pak domácí Buldoci projevili jako správný hostitel a večer před zlatou nedělí „nadělili“ hostujícímu týmu HC Zlonice opravdu slušnou nadílku – nejslabší tým soutěže si odvezl 18 gólů.

Přitom první třetina nenasvědčovala​, že by se konaly gólové hody​, neboť stav byl „jen“ 2:0. Brankostroj odstartovala až druhá třetina​, kdy v průběhu patnácti minut Buldoci vstřelili osm gólů. Chuť domácím vydržela i do závěrečné třetiny, kdy rozjetý brankostroj pokračoval až se skóre zastavilo na konečných (a rekordních) 18:0.​

Na závěr proběhla dražba speciálně vyrobených dresů pro tuto charitativní akci. Společně se vstupným, přispěním hráčů a rovněž funkcionářů HC Zlonice, dosáhl celkový výtěžek ze sobotního dne ​120 tisíc korun.​

Tímto vítězstvím si Buldoci upevnili první místo v tabulce, naopak tým Zlonic zůstává na posledním 13. místě. Další zápas Buldoky čeká 8. ledna, kdy odehrají venkovní zápas v Poděbradech s dalším adeptem na postup, HC Poděbrady. V sobotu, 14.1. přivítají doma mužstvo TJ Tatran Sedlčany. Zápas začíná v 18.30 hod.

Buldoci Neratovice – HC Zlonice 18:0 (2:0, 8:0, 8:0)
Branky a nahrávky: 6. Pokora (Pek), 18. Štukheil (Horevaj), 24. Šimek (Vočadlo), 24. Mareček (Pek), 25. Veselý (Macek), 28. Pokora (Pek, Mareček), 35. Mrázek (Horevaj), 36. Pokora (Pek, Mareček), 36. Prejza (Vočadlo, Rak), 39. Litomyský (Veselý), 41. Horevaj, 44. Mareček, 51. Pokora (Pek, Mareček), 52. Pokora (Mareček), 54. Mrázek (Horevaj), 57. Horevaj (Mareček, Pek), 59. Mareček (Pokora), 60. Pek (Pokora).

Rozhodčí: Šubrt, Bergman, Gregor. Vyloučení 3:5. Využití 2:0, oslabení 2:0. Diváci: 426.