Buldoci opět na vítězné vlně

Buldoci Hvězda Kladno radost
V dalším zápase hokejové KSM nastoupili hokejisté HC Buldoci Neratovice k domácímu utkání proti týmu HC Hvězda Kladno. Předposlední tým tabulky překvapivě v minulém kole zdolal

lídra soutěže, Sršně z Kutné Hory poměrem 4:1. A protože Buldoci si lehce poradili s Příbramí 7:2, dal se očekávat zajímavý duel.

Domácí Buldoci jako vždy do zápasu nastoupili s velkým nasazením, ale nepřesnou muškou. Postupně si vypracovali řadu šancí, které však nedokázali proměnit. Hostující celek hrál prakticky celý zápas pasivně a do šancí se téměř nedostával.

I přes značnou herní převahu žlutomodrých se skóre pohnulo až v 25. minutě, kdy střelu Mrázka nasměroval do sítě Pokora. O necelé čtyři minuty později tečovanou střelou Liška zvýšil na 2:0.

Zmar hostů pokračoval, a tak se čekalo na další góly Buldoků. Třetí a bohužel i poslední přišel až ve 45. minutě. Po asistenci Šimka jej vstřelil Štukheil.

Buldoci Hvězda Kladno

Asi nejvíce zápas „zdramatizoval“ hlavní rozhodčí Dolejší, který v závěru utkání opakovaně vylučoval domácí Buldoky za často běžné zákroky a nabídl tak hostům zhruba sedm minut dlouhou přesilovku 5:3 !!! Na trestné lavici domácích se začali hromadit hráči ve žlutých dresech a v jednu dobu tam bylo tak těsno, že se tam všichni hráči ani nevešli.

Kladenští však ani tuto šanci ke korekci skóre nevyužili. Nutno ale zmínit i velkou obětavost Buldoků, kteří extrémně dlouhé dvojnásobné oslabení zápas dovedli do vítězného konce a potěšili tak 460 diváků, kteří od zápasu s druhým nejhorším týmem zřejmě očekávali větší gólové hody.

Vedle tradičních opor Buldoků – Pokory, Macka, Mrázka, Šimka, Peka, Lišky, Štukheila a dalších – je třeba vyzdvihnout i velmi dobrý výkon obránce Pšánského. Ten poslední dobou nedostával příliš prostoru na ledě, ale spolehlivým sobotním výkonem si řekl o místo v základní sestavě. Velice dobře bránil, střílel, navíc dokázal samostatně zaútočit a připravovat tak dobré střelecké příležitosti pro své spoluhráče.

Buldoci si tímto vítězstvím upevnili 4. pozici v tabulce KSM a přiblížili na rozdíl již jen 4 bodů rivalům z Kralup, kteří doma podlehli druhým Žabonosům. Buldoci mají navíc zápas k dobru.

HC Buldoci Neratovice   3 : 0   HC Hvězda Kladno
(0:0, 2:0, 1:0)
Příští neděli, 14. února, cestují Buldoci do Slaného, kde odehrají 19. kolo KSM proti Zlonicím. Držme jim palce.