Buldoci kvůli agresivnímu soupeři nedohráli zápas na Kladně

hokej Buldoci - Hvězda Kladno upr.

Pravidelně zde uvádíme články o domácích utkáních neratovických hokejistů. Tentokrát se ale v článku zamýšlíme nad utkáním na hřišti soupeře.
První únorovou sobotu zavítalo mužstvo Buldoků do Kladna, kde bylo na pořadu mistrovské utkání Krajské soutěže mužů (KSM) v ledním hokeji, a to s HC Hvězdou Kladno, desátým týmem tabulky. Od prvních minut utkání bylo zřejmé, že kladenští hokejisté se chtějí na lídra soutěže vytáhnout a nechtějí svoji kůži dát zadarmo. Na ledě se tak jiskřilo v každém souboji o puk.
Tvrdost ale postupně přerůstala v agresivitu. Po sérii neodpískaných faulů za hranicí
pravidel tak situace vygradovala v poslední minutě druhé třetiny, kdy domácí hráč po odpískání tvrdě atakoval neratovického útočníka Važanského, který byl po zákroku odvezen do nemocnice s otřesem mozku a pohmožděnými krčními obratli.

Trenér Buldoků, Martin Chabada na protest proti vedení zápasu a pro ochranu svých svěřenců, své mužstvo odvolal z ledové plochy a zápas byl ukončen. Podle některých svědků ani domácí trenéři nebyli spokojeni s rozhodčími a tak bylo zajímavé, jak celou situaci posoudí komise rozhodčích.

Na základě podnětu bylo svoláno mimořádné zasedání komise rozhodčích LH Středočeského kraje. I přes to, že zápasu byl přítomen nominovaný delegát, komise neshledala na výkonu rozhodčích chybu a vzniklou situaci přičetla agresivitě obou mužstev. Potrestání hráče Kladna za brutální a likvidační zákrok posoudila jako adekvátní.

Vyvstává otázka, co by se vlastně muselo stát, aby komise řešila přístup rozhodčích. Vždy platilo, že hráči si dovolí to, co jim dovolí rozhodčí. A komise rozhodčích než aby chránila zdraví hokejistů, raději obhajuje špatný výkon rozhodčích. Bez ohledu na to, že na ledě došlo ke zranění hráče, které jen se štěstím nedopadlo daleko hůře.

Proto souhlasíme s trenérem Chabadou, který usoudil, že zdraví je důležitější, než body do tabulky, i když Buldoci ztrátou těchto bodů ztratili i vedoucí místo (utkání bylo ukončeno za stavu 1:2 a navíc bude pravděpodobně kontumováno ve prospěch domácích).  Zraněnému hráči Martinu Važanskému přejeme brzké uzdravení a přejme si, ať sportovní utkání probíhají pouze v mezích fair-play.

Buldoci si již tuto sobotu mohou zlepšit náladu, neboť na svém ledě hostí tým HC Kralupy n/Vlt., který momentálně hájí šestou pozici tabulky a na domácí Buldoky se bude chtít v regionálním derby jistě vytáhnout. Utkání se hraje 11.2. od 18.30 hod. Přijďte povzbudit své hráče do domácího kotle. Určitě nebudete litovat.