Buldoci jsou po heroickém výkonu ve finále!

IMG-20170318-WA0014

Uplynulou sobotu a neděli se odehrály semifinálové zápasy Krajské soutěže mužů (KSM) v ledním hokeji. Narazila na sebe mužstva z prvních čtyř příček tabulky a k radosti nás všech byly jedním ze semifinalistů i mužstvo neratovických Buldoků. Těm za konečné třetí místo v tabulce připadl soupeř z Kutné Hory, neboť tamní Sršni obsadili druhou příčku.

Semifinále se hrálo na dva zápasy během pouhých dvou dnů. Sobotní zápas Buldoci odehráli na domácím stadionu a viděla ho rekordní návštěva sezony. Na zápas přišlo 790 diváků, kteří určitě nelitovali, že sobotní večer trávili právě v přítomnosti žlutomodrých hokejistů.

Buldoci - Sršni - semifinále

Od první minuty bylo znát, že si obě mužstva uvědomují důležitost zápasu, a že jakékoli zaváhání může být osudové. Narazily na sebe vyrovnané týmy předvádějící celou sezonu kvalitní výkony. Také v semifinále byl vidět pohledný hokej s šancemi na obou stranách, které však zpočátku bravurně pochytali oba brankáři.

Jak to u zápasů play-off bývá, takovéto zápasy rozhodují maličkosti a chyby v obranné fázi. Jako první tak šli do vedení hosté z Kutné Hory, kteří využili jedné takové chyby v rozehrávce Buldoků. Po získání puku okamžitě zaútočili v přesile dva na jednoho a svoji šanci s přehledem využili. Domácí však za necelé dvě minuty odpověděli v přesilové hře vyrovnávacím gólem Jaroslava Veselého s asistencí Lukáše Štukheila. První třetina tak skončila 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili Buldoci s velkým odhodláním. Zatlačili soupeře do obranného pásma a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy začnou padat góly. Jakmile navíc domácí získali výhodu přesilovky, brankové šance se násobily. Stačila však jedna hrubka na útočné modré a Sršni ji potrestali druhým gólem. Přesilová hra Buldoků ještě nestačila skončit a po další velké chybě a samostatném nájezdu kutnohorských vedli hosté – během pouhých 29 vteřin – již o dvě branky. Po druhé třetině byl tedy stav z pohledu domácích 1:3.

IMG-20170318-WA0010

Jestli jsou neratovičtí hokejisté v něčem nejlepší, tak je to jejich nasazení a neutuchající rvavost, s kterou přistupují k zápasu, ať je skóre jakékoliv. Přesně to předvedli Buldoci v sobotu večer – nikdy nesloží zbraně a i při nepříznivém stavu stupňují své nasazení. Díky svému nasazení přetavili velký tlak ve 45. minutě v druhou branku. Ta padla po kuriózní situaci, kdy se nastřelený puk odrazil od mantinelu a obloučkem přeletěl hostujícího brankáře, který se nestačil zorientovat a šikovný Lukáš Pokora ze vzduchu vsítil kontaktní gól.

I přes enormní snahu domácích však hosté vyrovnání odolávali a je nutno přiznat, že i oni byli mnohdy blízko vstřelení branky. Čas utíkal snad nejrychleji v sezoně a zdálo se, že si hráči Sršňů odvezou cenné vítězství. Domácí ale ještě v závěru zápasu, při probíhající přesilovce, odvolali brankáře a poslali veškeré síly do útoku.

Pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou dokázali – snad silou vůle – dotlačit kotouč do branky hostí. Vyrovnáno! 3:3 !!!

Tato branka se nakonec ukázala jako zlatá. V neděli totiž Buldoci vyhráli druhý semifinálový zápas v Kutné Hoře poměrem 2:1 a postoupili do finále! Góly vstřelili Jakub Mrázek a Tomáš Rak.

IMG-20170318-WA0011

Ve finálovém souboji se Buldoci utkají o postup do Krajské ligy s týmem HC Čáslav. Letci, jak bývají čáslavští často označování, vyhráli oba zápasy s HC Poděbrady (6:3, 7:2).

První finálový zápas by se měl odehrát v sobotu 25. 3. od 18:30 hodin v Neratovicích. Přijďte do domácího kotle podpořit naše Buldoky a užít si skvělý hokej!