Bezohlední vandalové poničili mlékojedskou vánoční výzdobu a knihy ze „Soví budky“

 

12696432_2195648367242548_1632173538_o

Na vesnici se vám to možná zdá nemožné, ale jednoho rána se můžete dočkat velmi nepříjemného překvapení i na malé obci jako jsou Mlékojedy. Doposud jsme se setkávali s vandalismem pouze v letních měsících, kdy většinou řádí návštěvníci znavení alkoholem, během cesty domů od pískovny z divadelního stanu.  Rozkopané popelnice, převrácené kontejnery, rozbité lampy či vysypané koše, toť obrázek letních prázdnin v Kolonce. Víme však, že „škodíci“ nejsou z Mlékojed, jsou přespolní.

V letošním roce nás překvapil útok vandala již 1.února. Výtržník zdevastoval výzdobu vánočního stromu, který si pro potěchu ozdobili rodiče a jejich děti na mlékojedské návsi. Stromek zdobil náves celý advent a měsíc leden. Letos byl opravdu krásný. Bezohledný tupec roztrhal světelný řetěz, rozbil ozdoby. Navíc poničil několik knih z nedaleké „Soví budky“ a pohodil je k té zkáze pod stromeček. Smutné. O to více, že mlékojedští „škodíka“ znají.

Vandalství je svévolné poškozování veřejného i soukromého majetku. Nepřináší pachateli žádné materiální obohacení a pachatel zpravidla nemá žádný motiv. Je to ztráta vztahu k hodnotám. Většinou okolo sebe vše ničí pro potěšení, pro odreagování se, prostě z nudy. Smutné je , že postihy bývají buď nedostatečnou přísností směšné, nebo se nedostaví vůbec. Je to způsobeno tím, že samotný čin páchá většinou tak, aby nebyl viděn.

V našem případě našeho „škodíka“ známe. Je nám velmi líto, že škodil z klukoviny, možná z nudy. Věříme, že nám škodu nahradí.

Sdílejte:

Komentáře